افغانستان

ملا حسن آخند: خارجی با رفتن شان از افغانستان همه چیز را با خود بردند و بالای افغانستان تحریم‌ها را وضع کردند!

آسواکانیوز(چهارشنبه/۹سنبله/۱۴۰۱): محمد حسن آخند، می‌گوید‌، که پس از سقوط دولت پیشین، تاسیسات بنیادی برای حکومت کنونی به‌جا نمانده است؛ اما با آمدن ط‌البان در قدرت قتل‌ها و بمباران ختم و در سراسر کشور امنیت تامین شد.

محمد حسن آخند، رییس وزیران کابینه سرپرست ط‌البان در مراسم یک‌ساله‌گی خروج نظامیان آمریکا در فرودگاه نظامی بگرام می‌گوید، که مـجاهدین«ط‌البان» باید متوجه باشند که آرمان‌های جـ‌هاد ضایع نشود، ملت را فراموش نکنند و «الله تعالی» را در نظر گیرند.

رییس وزیران می‌افزاید که نیروهای خارجی با خارج شدن از افغانستاه همه چیز را با خود بردند و بالای افغانستان تحریم‌ها را وضع کردند که باعث فقر و غربت در کشور شده است.

او تاکید می‌ورزد که تحریم‌ها و فشار‌ها بر حکومت سرپرست نتیجه نمی‌دهد؛ اما راه تفاهم، برادری و هماهنگی نتیجه مطلوب خواهد داشت. حسن آخند به مناسبت یک‌ساله‌گی خروج نیروهای خارجی از کشور گفت:«روز‌ آزادی کشور را به تمام ملت و قربانیان جـ‌هاد مبارک باد می‌گویم.»

میدان هوایی بگرام در ۲۰ سال گذشته، بزرگ‌ ترین پایگاه نظامی نیروهای ناتو و آمریکایی بود که جنگ علیه تروریسم و ط‌البان را در سراسر افغانستان رهبری می‌کردند.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button