افغانستان

احمد مسعود: آتشی که پاکستان در افغانستان شعله‌ور ساخته به زودی دامنگیر خودش خواهد شد!

آسواکانیوز(چهارشنبه/۱۶سنبله/۱۴۰۱): احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت در گفت‌وگو با یک رسانه هندی گفته که پاکستان با حمایت از ط‌البان «آتش را در افغانستان شعله‌ور» ساخت و باور دارد که این آتش به زودی«دامن‌گیر این کشور» نیز خواهد شد.

احمد مسعود افزوده است که پاکستان از گروه‌هایی حمایت که هدف شان بی‌ثباتی در کشور‌های دیگر است و پاکستان به طور علنی پذیرفته که از ‌ط‌البان حمایت کرده و در ۲۰ سال گذشته به آنان پناهگاه بوده است.

رهبر جبهه مقاومت گفته است که اگر ط‌البان در افغانستان مسلط نمی‌شدند، شاهد کشته شدن ای‌من‌ الظ‌واهری، رهبر ال‌قاعده از سوی آمریکا در کابل نه، بل‌که در پاکستان می‌بودند. او گفته درست مانند اسامه بن‌ لادن.

هم‌چنان احمد مسعود می‌گوید، که پاکستان قصد این را داشت که افغانستان به جای وزیرستان به اردوگاه‌ۀای گروه‌های تروریستی تبدیل شود. او نیز در بخشی از این گفت‌وگو افزوده که «حکومت ط‌البان نیز پناهگاه امن» برای گروه‌های تروریستی خواهد بود.

با این حال حکومت سرپرست ط‌البان بارها تاکید کرده که افغانستان لانه امن برای گروه‌های تروریستی نخواهد بود و از خاک افغانستان تهدید متوجه کشور‌های بیرونی نمی‌باشد.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button