افغانستان

ذبیح‌الله مجاهد: رهبر جیش محمد در حمایت پاکستان و در همان کشور به‌سر می‌برد، نه در افغانستان!

آسواکانیوز(پنج‌شنبه/۲۴سنبله/۱۴۰۱): شماری از رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که وزارت خارجه پاکستان به وزارت خارجه حکومت سرپرست ط‌البان طی نامه‌ای از ط‌البان خواسته که مولانا مسعود اظهر، رهبر جیش محمد را که در افغانستان به سر می‌برد، دنبال و بازداشت کند.

با این حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست ط‌البان می‌گوید‌، که درباره این نامه خبر‌های را از رسانه‌ ها خوانده؛اما نامه‌ای به وزارت خارجه افغانستان فرستاده نشده و هم‌چنان مسعود اظهر، رهبر جیش محمد در حمایت دولت پاکستان قرار دارد و در همان کشور به سر می‌برد، نه در افغانستان.

آقای مجاهد می‌گوید که به شمول جیش محمد هیچ گروه مسلحی در افغانستان اجازه فعالیت را ندارند و از سوی حکومت کنونی افغانستان سرکوب می‌شوند.

یک مقام حکومت پاکستان به شرط فاش نشدن نام‌اش به جیونیوز پاکستان گفته است که رهبر جیش محمد امکان دارد که در ولایت‌های کنر  و ننگرهار مخفی شده باشد. او فرستادن نامه به وزارت خارجه حکومت سرپرست ط‌البان تایید کرده است.

هم‌چنان سخنگوی وزارت خارجه حکومت سرپرست ط‌البان گفته است که پاکستان و طرف های دیگر از ادعاهایی بدون شواهد و اسناد درباره افغانستان خود داری کنند، زیرا این گونه ادعا در روابط میان کشوری تاثیر منفی خواهد گذاشت.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button