افغانستان

فرهاد دریا در یک نامه‌ای سرگشاده از رییس جمهوری تاجیکستان خواست که پناه‌جویان افغانستان را اخراج نکند!

آسواکانیوز(سه‌شنبه/۵میزان/۱۴۰۱): فرهاد دریا، خواننده پرآوازه موسیقی افغانستان در یک نامه‌ای سرگشاده از امام علی رحمان، رییس جمهوری تاجیکستان خواسته است که در این روزهای سخت از پناه‌جویان افغانستان روی نگرداند.

فرهاد دریا سه روز پیش در یک نامه‌ای سرگشاده در صفحه‌ای فیسبوکش عنوانی وزارت خارجه تاجیکستان نوشته است « شوربختانه امروز یکی از فصل‌های تلخ تاریخ معاصر افغانستان برای دومین بار تکرار می‌شود. مردم برای حفظ جان و غزت خویش مجبور به ترک خانه‌های شان شده اند. خبر اینکه شما پناه‌جویان افغانستان را اخراج می‌کنید برای من و مردم افغانستان تکان دهنده بود.»

فرهاد دریا رییس جمهوری تاجیکستان را فرد دلسوز و مهربان خطاب کرده و گفته است که تاجیکستان زبان و فرهنگ مشترک با افغانستان دارد و همسایه نام نیک این کشور است.

در این نامه‌ای سرگشاده از امام علی رحمان خواسته است که در مورد اخراج پناه‌جویان افغانستان در این مقطع بحرانی تجدید نظر کند.

او همچنان تاکید کرده است که بزودی به تاجیکستان سفر می‌کند و برنامه‌های آواز خوانی و فرهنگی را راه اندازی می‌کند.

فرهاد دریا در حالی این نامه‌ای سرگشاده را نوشته است که تاجیکستان ده‌ها تن از پناه‌جویان افغانستان را که پس از روی کار آمدن ط‌البان به آن کشور رفته بودند اخراج کرده است.

پناه‌جویان اخراج شده ادعا می‌کنند که آنان جواز قانونی از طرف کمیساری عالی پناهندگان جهان را دارند اما با وجود آن هم اخراج شده اند.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button