افغانستان

ذبیح‌الله مجاهد: در حکومت کرزی منصب‌های مهم برایم پیشنهاد شد اما قبول نکردم!

آسواکانیوز(پنج‌شنبه/۷میزان/۱۴۰۱): ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست ط‌البان می‌گوید، زمانی که در زندان بگرام حبس بود، منصب‌های مهم از سوی حکومت کرزی برایش پیشنهاد شد اما قبول نکرده است.

آقای مجاهد در مستندی که از «زندان بگرام» توسط نهاد افغان فلم ساخته شده می‌گوید که نیروهای آمریکایی او را در سال ۲۰۰۶ از طریق سیگنال موبایلش در پکتیا شناسایی و بازداشت کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد می‌گوید که او در زندان بگرام ۱۴ ماه را سپری کرده و این مدت برایش سریع گذشته است چون به گفته مجاهد او در زندان بگرام به دیگران قرآن و کتاب‌های فقی را تدریس می‌کرد.

ذبیح‌الله مجاهد در جریان این فلم می‌گوید:« پس از مدتی یک جنرال آمریکا که نفر چهارم وزارت دفاع آمریکا بود به دیدارم آمد و از من خواست که جاسوسی آنان را بکنم اما من رد کردم.»

افغان فلم پس از خروج نیرهای خارجی از افغانستان از زندان بگرام مستند ساخته است که در ۲۰سال اخیر در کنترول نیروهای آمریکایی بود.

در این مستند شماری از چهره‌های ط‌البان که در زندان بگرام حبس بودند و اکنون در منصب‌های مهم حکومت سرپرست ط‌البان وظیف اجرا می‎کنند، مصاحبه گرفته شده است.

ذبیح‌الله مجاهد می‌گوید که پس از ۱۴ ماه به زندان پلچرخی منتقل شده است که در آن زمان مدیریت‌اش توسط حکومت افغانستان انجام می‌شد. به گفته آقای مجاهد او پرونده خود را در زندان پلچرخی تغییر داده و از آن طریق آزاد شده است.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button