افغانستان

مهاجران افغان در بریتانیا در معرض خطر اخراج قرار دارد!

آسواکانیوز(شنبه/۱۵دلو/۱۴۰۱): مقام‌های مسوول بریتانیا به ده‌ها خانواده‌ی افغان گفته‌اند که باید هوتل‌های محل اقامت خود را ترک کنند و به جاهای دور نقل مکان کنند.

 روزنامه‌ی گاردین گزارش می‌دهد که وزارت داخله‌ی بریتانیا به تازگی به چهل خانواده‌ی افغان که شامل ۲۰۰ تن می‌شود، هشدار داده‌اند که هوتل‌های محل اقامت خود در لندن را ترک کنند و به هوتل‌های لیدز در فاصله‌ی ۲۰۰ کیلو متری بروند.

مقام‌های وزارت داخله‌ی بریتانیا دلیل این کار را هزینه‌ی زیاد هوتل‌های لندن دانست؛ اما افغان‌های ساکن در آنجا اعتراض کردند و می‌گویند که بیشتر آنان مشغول کار در آن قسمت هستند و فرزندان شان شامل مکتب‌ها شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها ۹ هزار شهروندان افغان پس از گذشت بیشتر از یک سال هنوز هم در سکان‌های موقت در بریتانیا زندگی می‌کنند. بیشتر آنان در هوتل‌های لندن زندگی می‌کنند و همواره‌ تاکید برای زندگی در خانه‌های دایمی دارند؛ اما هنوز دولت بریتانیا نتوانسته است که زمینه انتقال آنان را به خانه های دایمی فراهم کند.

بریتانیا در سال ۲۰۲۱ روند خروج افغان‌های همکار با این کشور را آغاز کرد و ۱۵ هزار افغان را به بریتانیا انتقال داد؛ اما با وجود برنامه‌ی اسکان مجدد در دولت جانسون، در سال ۲۰۲۲ هیچ افغانی انتقال نیافته است، در حالی‌که بر اساس این برنامه در طی پنج سال، باید ۲۰ هزار شهروند افغان به بریتانیا انتقال داده شوند.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button