افغانستاناقتصاد

کمیته جمع‌آوری گداها از آغاز فعالیت تا کنون «۱۹۰۷۲»تن از گدای‌گران را از شهر کابل جمع‌آوری کرده است!

آسواکانیوز(یک‌شنبه/۱۳قوس/۱۴۰۱): کمیته جمع‌آوری گداها که از سوی حکومت سرپرست ط‌البان ایجاد شده می‌گوید، که از آغاز فعالیت تا کنون  «۱۹۰۷۲» تن از گدای‌گران را از بخش‌های مختلف شهر کابل جمع‌آوری و ثبت کرده‌اند.

این کمیته در گزارشی افزوده که از میان «۱۹۰۷۲» تن، «۱۰۹۶۱» تن آن را زنان تشکیل می‌دهد که از این میان «۴۴۶۴»تن آن مستحق و «۶۴۹۷» تن دیگر آن حرفه‌ای تشخیص داده شده‌اند.

از میان گداهای جمع‌آوری شده در شهر کابل «۱۷۳۷» تن آن مردان استند که پس از بررسی از این مینان «۶۳۴» تن آن مستحق و «۱۱۰۳» تن دیگر آن کسانی بوده‌اند که گدای‌گری را به گونه‌ حرفه انتخاب کرده‌اند.

با این حال در میان «۱۹۰۷۲» گداهای جمع‌آوری شده «۶۳۷۴» تن آن را کودکان به شمول پسران و دختران تشکیل می‌دهد. کمیته جمع‌آوری گداها افزوده که در به تعداد «۲۶۰۹» کودک مستحق شناخته شده و متباقی آنان گداها‌ی حرفه‌ای استند.

کمیته جمع‌آوری گداها در شهر کابل می‌گوید: «کودکان گدای‌گر بی‌سرپرست پس از بایومتریک به مرکز‌های آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی فرستاده می‌شوند. در این مراکز علاوه بر اعاشه به کودکان بی‌سرپرست زمینه‌ای آموزش نیز فراهم می‌گردد. با ‌گدای‌گران مستحق از سوی حکومت افغانستان کمک‌های نقدی دوامدار صورت می‌گیرد.»

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button