افغانستانتکنالوژی

حکومت سرپرست ط‌البان نشرات رادیویی – صدای آمریکا و رادیو آزادی – را در افغانستان متوقف کرد!

آسواکانیوز(پنج‌شنبه/۱۰قوس/۱۴۰۱): حکومت سرپرست ط‌البان گفته است که بر اساس رهنمود تازه وزارت اطلاعات و فرهنگ، نشرات رادیویی – صدای آمریکا و رادیو آزادی – که روز امواج متوسط و اف‌ام از داخل افغانستان پخش می‌شدند را متوقف کرده است.

نشرات رادیوهای این رسانه‌ها از تاریخ ۱۰ قوس در افغانستان متوقف شده است. صدای آمریکا در واکنش به این موضوع از حکومت ط‌البان خواهان توضیح برای متوقف کردن نشرات رادیویی این رسانه شده است.

حکومت سرپرست ط‌البان درباره متوقف کردن نشرات صدای آمریکا در افغانستان بیشتر جزییات نداده است؛ اما عبدالحق حماد، مسوول نظارت بر رسانه‌ها در تویتی نگاشته که نشرات رادیو آزادی را به دلیل نشراتی متوقف کرده که خلاف پالیسی حکومت کنونی و وزارت اطلاعات و فرهنگ بوده است.

صدای آمریکا در یک گزارش نگاشته:« پیش از وضع این محدودیت از طریق ۱۵ موج اف ام و دو موج متوسط روزانه ۱۲ ساعت – شش ساعت دری و شش ساعت پشتو – از داخل افغانستان نشرات داشت. این رسانه با برنامه‌های متنوع، صدای مردم افغانستان را در مورد مسایلی که از سوی طالبان در رسانه‌های داخلی سانسور می‌شود، به گوش جهانیان می‌رساند.»

هم‌چنان صدای آمریکا گفته که قبل از این نیز بر نشرات تلویزیونی این رسانه در افغانستان ط‌البان محدودیت وضع کردند:« پیش از این، نشرات تلویزیونی صدای امریکا که به نام “تلویزیون آشنا” از طریق شبکه‌های تلویزیونی طلوع، طلوع نیوز و لمر و پیش از آن برای کم و بیش یک دهه از طریق تلویزیون ملی افغانستان نشر می‌شد، به تاریخ ۲۷ مارچ (هفتم حمل) سال روان از سوی طالبان متوقف شده بود.»

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button