جهان

آمریکا ایران را متهم به تلاش ترور مشاور امنیت ملی پیشین ایالات متحده کرد!

آسواکانیوز(پنج‌شنبه/۲۰اسد/۱۴۰۱): وزارت عدلیه آمریکا در یک بیانیه شهرام ورصفی با نام مستعار مهدی رضایی، یکی از اعضای سپاه‌ پاسداران ایران را متهم به برنامه ریزی سوء قصد به جان جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی ایالات متحده کرد.

این بیانیه‌ که روز چهاشنبه، ۲۰ اسد از سوی وزارت عدلیه آمریکا منتشر شده، در آن آمده که مهدی رضایی «قاتل اجیر شده» قصد ترور جان بولتون را داشته و طراح این سو‌ء قصد، ۳۰۰ هزار دالر را به افرادی برای انجام این کار پرداخت کرده است.

بیانیه می‌افزاید که تلاش ترور جان بولتون از سوی ایران به احتمال زیاد به هدف انتقام قاسم‌ سلیمانی، فرمانده پیشین قدس سپاه‌ پاسداران بوده که در اوایل سال ۲۰۲۰ از سوی آمریکا در بغداد در حمله هوایی بی‌سرنشین کشته شد.

تا کنون فرد متهم به این قصد آزاد است. این وزارت افزوده در صورتی این عضو سپاه پاسداران مجم شناخته شود، به مدت ده سال زندانی می‌شود. وزارت عدلیه در این بیانیه‌ گفته که توطئه برای ترور افراد در خاک آمریکا از سوی ایران پیشینه طولانی دارد.

وزارت عدلیه آمریکا به مایک پمپئو، وزیرخارجه پیشین آمریکا نیز گوش زد کرده است که او یکی از اهداف برای ترور از سوی ایران بوده است.

سایت آکسیوس نگاشته کایران یک میلیون دالر برای ترور پمپئو به عاملان سوء قصد پرداخته است.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button