جهانصحت

داکتران برزیلی یک تومور ۴۵ کیلویی را از شکم یک زن در برازیل خارج کردند!

آسواکانیوز(چهارشنبه/۱۶سنبله/۱۴۰۱): داکتران برزیلی توموری به وزن بیش از ۴۵ کیلوگرام را از شکم یک زن خارج کرده‌اند. این زن به دلیل داشتن تومور به سختی قادر به صحبت کردن، نفس کشیدن، نشستن و حتی خوابیدن بوده است.

زن ۴۵ ساله برزیلی پس از این که مشکل جدی در نفس کشیدن، نشستن و خوابیدن به او دست داده به بیمارستان مراجعه کرده است. داکتران گفته‌اند برای شناسایی مشکل این بیمار که از اسکن‌ کار گرفته‌اند، شوکه شده‌اند، چون متوجه یک تومور ۴۵ کیلویی در شکم این زن شده شده‌اند.

در نتیجه ی وجود این تومور، این زن با قد یک متر و نیم و وزن ۱۴۹.۵ کیلوگرم، نمی‌توانست بنشیند یا دراز بکشد و سرانجام به بیمارستان مراجعه کرد. این بیمار گفت اصلا فکرش را هم نمی‌کرد که توده درون شکمش تومور باشد و تصور می‌کرد در سال‌های اخیر وزن اضافه کرده است. هنگامی که پزشکان از او سوال کردند مشخص شد این توده به مدت پنج سال در حال رشد بوده است.

تیمی متشکل از ۱۱۴ پزشک شامل سه متخصص بیهوشی، دو رزیدنت جراحی، چند پرستار و یک جراح این زن را به مدت دو ساعت برای برداشتن تومور تحت عمل جراحی قرار دادند. گلاسیو بوچا، جراح عمومی، با اشاره به اینکه کل بیمارستان برای این عمل بسیج شدند گفت: «ما حتی می‌ترسیدیم او را عمل کنیم… شکمش واقعا بزرگ بود.»

دکتر جراح او گفت بیمار پس از این عمل سنگین در حال بهبودی است و می‌تواند صحبت کند و غذا بخورد. او افزود که هرکسی که با هر تغییری در بدن خود مواجه می‌شود باید فورا به پزشک مراجعه کرده و آن را بررسی کند، نه اینکه منتظر بدتر یا شدیدتر شدن آن بماند.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button