افغانستانجهان

قدرت‌های بزرگ و کشورهای درگیر جنگ به دنبال جذب کماندوهای ارتش پیشین افغانستان استند!

آسواکانیوز(پنج‌شنبه/۵عقرب/۱۴۰۱): شماری از فرماندهان ارتش پیشین افغانستان گفته‌اند که کشورهای درگیر جنگ و قدرت‌های بزرگ منطقه و جهان به دنبال جذب کماندوهای افغانستان استند.

صدای آمریکا به نقل از یک فرمانده قول اردو علمیات‌های خاص کماندوی ارتش پیشین می‌گوید که کماندوهای افغان اکنون در جنگ‌های اوکراین و روسیه، قره‌باغ، یمن، ایران و سوریه عملآ به شکل گروه‌های کوچک حضور دارند.

محمد فرید احمدی، فرمانده پیشین افغان گفته است که این کشورها از نیروهای کماندو خواسته اند که به صفوف شان در جنگ بپیوندند.

طبق گزارش‌ها، حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار نیرو کماندو در قطعات خاص ارتش حکومت پیشین حضور داشت که از سوی آمریکا و ناتو آموزش دیده و در عملیات‌های دشوار اشتراک کرده بودند.

به تازگی گزارش‌ها از جذب کماندوهای افغان توسط روسیه به نشر رسیده است که این کشور توسط یک شرکت خصوصی «وانگر گروپ» دنبال جذب کماندوها برای جنگ اوکراین است.

پس از سقوط حکومت پیشین، هزاران کماندو ارتش پیشین به کشورهای همسایه فرار کردند و صدها نیروی ارشد آن از سوی کشورها منتقل شدند اما اکثریت کماندوها هم اکنون در افغانستان باقی مانده‌اند و به شکل پنهانی زندگی می‌کنند.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button