جهان

تنش‌های سیاسی در پاکستان؛ زلمی خلیل‌زاد پیشنهاد برگزرای انتخابات را داد!

آسواکانیوز(چهار‌شنبه/۲۴حوت/۱۴۰۱): رسانه‌های پاکستانی گزارش می‌دهند که در درگیری میان پولیس این کشور با طرفداران عمران خان، روز سه‌شنبه ۱۴ مارچ، ده‌ها نفر از هردو طرف زخمی شدند. چندی پیش نیز درگیری میان پولیس پاکستان و حامیان خان در هشتم مارچ رخ داده بود.

عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان، متهم به فروش غیر قانونی تحفه‌های قیمتی و پنهان کردن دارایی‌های اصلی‌اش از طرف یک دادگاه شده است. به عمران خان دستور داده شده است که برای پاسخگوی باید تا روز جمعه به دادگاه حاضر شود.

آقای خان که در ماه آپریل سال گذشته از پارلمان این کشور رای عدم اعتماد گرفت، ادعا می‌کند که این توطئه‌ها از طرف شهباز شریف نخست وزیر فعلی پاکستان است.

در همین حال، زلمی خلیل زاد نماینده‌ی پیشین آمریکا برای صلح افغانستان، روز سه‌شنبه ۱۴ مارچ در توییتی گفت که پاکستان از لحاظ وضعیت اقتصادی، سیاسی و امنیتی در حالت ناهنجار قرار دارد و زندانی کردن، اعدام و ترور کردن رهبران راه نادرست در یک جامعه است.

او می‌افزاید که بازداشت عمران خان بیشتر وضعیت پاکستان را برهم می‌زند. آقای خلیل‌زاد دو راه برای پاکستان پیشنهاد کرده است: اول برگزاری انتخابات در ماه جون امسال، دوم حزب‌های سیاسی یک راه درست را برای پیشرفت و بیرون رفت از بحران، پاکستان پیدا کنند.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button