افغانستانجهان

رییس جمهوری آمریکا مجوز اقامت و کار ده‌ها هزار افغان را برای 2 سال تمدید میکند!

آسواکانیوز(چهارشنبه/۱۳ثور/۱۴۰۲): دولت امریکا در نظر دارد تا به ده‌ها هزار افغان که پس از تسلط ط‌البان به ایالات متحده امریکا رفته‌اند مجوز اقامت و کار شان را حداقل برای دو سال دیگر تمدید نماید.

بنا به گزارش سی بی اس نیوز، تصمیم وزارت امنیت داخلی ایالات متحده امریکا به مهاجران افغان فرصتی را مهیا می سازد تا مجوز کار شان را تمدید و از اخراج آنها جلوگیری شود.

این منابع گفتند که افغان‌های واجد شرایط میتواند سر از ماه جون ار طریق انلاین به دفتر مهاجرت امریکا درخواست تمدید اقامت و کار نمایند.

پس از سرنگونی نظام جمهوریت در افغانستان، ایالات متحده امریکا ده ها هزار افغان را به کشورهای ثالث انتقال داد و جوبایدن رئیس جمهوری امریکا با استفاده از اختیارات خاص خویش “اقامه موقتی یا مشروط” Parole authortiy را جهت پذیر 77000 مهاجر انتقال شده افغان صادر نمود تا زمینه ورود آنها را به خاک امریکا فراهم نماید.

قابل تذکر است افراد که از طریق روند تخلیه به امریکا منتقل شده اند مسیر مستقیمی برای اقامت دائم ندارند و فقط به آنها اجازه اقامت موقت داده می شود برخلاف مهاجرانی که با وضعیت پناهندگی یا ویزای خاص وارد امریکا شده اند.

مقالات مرتبط

جواب دهید

Back to top button